Cikliskas norises ir viscaur dabā – diennakts cikli, dabas riti, Mēness fāzes – ritmiskums ir atjaunojošs, dziedējošs ķermenim un dvēselei. Tāpat arī sievietei ir savs cikls, kas līdzsvaro aktivitātes un atpūtas laikus. Godinot un cienot savu ciklu, ejot roku rokā ar tā ritmu, ir iespējams līdzsvarot un spēcināt sievišķo būtību un radošo potenciālu, kā arī nonākt ciešākā kontaktā ar pirmatnējo dabu. Ja mēs neejam pret to – tās viļņiem, uzplūdiem un atplūdiem –, bet izmantojam tās labāko potenciālu, darot īstās lietas īstajā laikā, notikumi risinās un vedas vieglāk, tiem tiekot veiktiem ar sievišķīgu maigumu un spēku.
Sievietes menstruālais cikls ir nepārejošs process, kas nebūt nav vērtējams kā atsevišķs laika nogrieznis mūsu ikdienā ik mēnesi, bet gan kā dinamiska un atkārtota darbība visa sievietes mūža garumā. Apzinoties un izprotot šī cikla daļas, rodam iespēju nonākt pie savas būtības, uzlabojot fizisko, mentālo un emocionālo pašsajūtu, vai, tieši otrādi, apjaušam, ka dzīvojam pretrunā ar mūsu patiesajām vēlmēm un vajadzībām.
Jāpiebilst, ka arī sievietes būtībai, pretstatā vīrieša uz mērķi orientētajai un aktīvajai dabai, ir raksturīgs cikliskums – dzīvības radīšana, kopšana un lološana. Tādējādi, izprotot savu esību, ikdienas norises un fizisko un emocionālo labsajūtu noteicošos faktorus, varam uzlabot savas dzīves kvalitāti.