Pēdējo trīsdesmit gadu laikā Latvijas sieviešu attieksme pret kontracepcijas jautājumiem ir būtiski mainījusies, to ietekmējusi gan informācijas un kontracepcijas līdzekļu pieejamība, gan sabiedrības uzskatu maiņa. Saskaņā ar ginekoloģes un psihoterapeites Guntas Frīdenbergas novērojumiem, teju katra sieviete, kas neplāno ģimenes pieaugumu, lieto kādu no kontracepcijas metodēm. Turklāt situācijās, kad kontracepcija nav tikusi lietota, lai izvairītos no neplānotas grūtniecības un aborta, daudzas sievietes izvēlas lietot avārijas kontracepciju.
"Sieviešu zināšanas par kontracepciju un tās lietošanu, tai skaitā arī par avārijas kontracepciju, ir uzlabojušās, un sievietes tai uzticas arvien vairāk. Strādājot par ginekologu jau 30 gadus, esmu novērojusi, ka kopumā sabiedrības attieksme pret grūtniecību kļuvusi daudz atbildīgāka. Tā, piemēram, laikā, kad Latvija vēl bija Padomju Savienībā, liela daļa pāru tuvības mirkļos paļāvās tikai uz veiksmi, un aborts tika uzskatīts par neizbēgamu nepieciešamību gadījumā, ja grūtniecība tomēr iestājās. Turpretī šodien, uzdodot sievietei jautājumu par to, kādu kontracepciju viņa lieto, teju ikviena nosauc savu izsargāšanās metodi, protams, ja vien netiek plānota grūtniecība," pieredzē dalās ginekoloģe.
"Jāsaprot, ka kļūmes var gadīties jebkurā vecumā un jebkurās attiecībās, tāpēc ir ļoti nozīmīgi, lai sieviete un arī viņas partneris būtu zinoši, kā šādās situācijās rīkoties. Savā praksē esmu novērojusi, ka šobrīd sievietes ir labi informētas par avārijas kontracepcijas izmantošanu, aizvien nopietnāk un atbildīgāk attiecas pret to. To apliecina arī pētījums, kurā tika aptaujāti farmaceiti – proti, visbiežāk avārijas kontracepcijas tabletes tiek iegādātas no rīta, kas varētu būt uzskatāms par atbildīgu iepriekšējās nakts kļūdas labojumu – sievietes dodas iegādāties avārijas kontracepciju, apzinoties, ka pretējā gadījumā neplānotu grūtniecību vēlāk varēs novērst vienīgi ar abortu," secina ginekoloģe.