Latvijas Republikas Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Valsts kanceleju izstrādājusi infografiku par to, kādi valsts apmaksāti sociālās rehabilitācijas pakalpojumi ir pieejami ikvienam, kas cieš vai ir cietis no jebkāda veida vardarbības – fiziskas, seksuālas, emocionālas vai ekonomiskas. Reizēm upuris diemžēl pat neapzinās, ka tas, kas viņam tiek nodarīts, ir vardarbība, portālu Rutks.lv informēja LM sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Buraka.
Ļoti grūti cilvēkiem ir atpazīt, piemēram, emocionālu vardarbību ģimenē, kas var izpausties kā mērķtiecīga manipulēšana vai pašvērtējuma graušana. Latvijā izplatītākā vardarbības forma gan ir vīrieša fiziska vardarbība pret dzīvesbiedri, no kuras savas dzīves laikā cietuši 32 procenti sieviešu.
Diemžēl sabiedrībā ir daudzi mīti un stereotipi par vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievietēm, piemēram, "vardarbība notiek tikai nelabvēlīgās ģimenēs", "sieviete pati ir vainīga/pelnījusi, ka pret viņu izturas vardarbīgi", "ja sieviete neiet projām, droši vien viņai šāda dzīve patīk". Šie mīti traucē efektīvi risināt esošo situāciju.