lauzta kāja, ģipsis, kruķis, kruķi
Foto: PantherMedia/Scanpix

"Sēžu un prātoju, kā, lecot uz kruķiem, es varētu īstenot tādu ikdienišķu nodarbi (šobrīd to pat es varētu dēvēt par sapnīti) kā kafijas dzeršanu gultā? Kafiju uztaisīju, bet, esot mājās viena, nekādi nevaru to aizdabūt līdz gultai. Tagad sanāk pēc katra kafijas malciņa celties no gultas un – klipu, klapu! – lēkt uz virtuvi," savā Facebook profilā nesen ierakstījusi mana paziņa Marta (vārds mainīts), kura, spēlējot volejbolu, tikusi pie nopietnas ceļa traumas un nu kādu laiku būs spiesta sadzīvot ar "baltu ģipša čaulu no dibena līdz potītei".

Iemesli, kādēļ kājai uzliek ģipsi un nākas pārvietoties ar kruķiem, var būt dažādi – kaula lūzums, meniska plīsums, ceļa saišu sastiepums… Ja neesi to piedzīvojis, ir grūti iedomāties, ka pat ļoti vienkāršas un ikdienišķas darbības šajā mirklī bez līdzcilvēku palīdzības pēkšņi kļūst teju par neiespējamo misiju, jo abas rokas aizņem kruķi, bet bez tiem pat nostāvēt uz vietas ir sarežģīti.

Rutks.lv vaicāja vairākiem cilvēkiem, kam bijusi šāda pieredze, kādus radošus risinājumus viņiem izdevās izgudrot, lai patstāvīgi tiku galā ar dažādiem ikdienišķiem uzdevumiem, piemēram, iepirkšanos, mazgāšanos, ģērbšanos, kāpšanu pa trepēm un maltītes aiznešanu līdz istabai, kur var ērti iekārtoties uz dīvāna.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!