Migrēna ir viena no izplatītākajām neiroloģiskajām slimībām. Teju ikviens no mums vismaz reizi dzīvē ir pieredzējis situāciju, kad pašam vai kādam no apkārtējiem – kolēģiem, draugiem vai tuviniekiem – bijušas spēcīgas galvassāpes, kas paralizējušas ikdienā ieplānotās aktivitātes. Lai arī neviens, kuru pašu nav piemeklējusi migrēnas lēkme, līdz galam nespēj izprast to, kā jūtas ar migrēnu sirgstošie, ir vairāki risinājumi, kā palīdzēt uzlabot šo personu labsajūtu lēkmes laikā. Par tiem stāsta galvassāpju speciāliste, neiroloģe dr. Dace Bērziņa.
Cilvēki, kuri cieš no migrēnas, bieži saskaras ar spēcīgām hroniskām galvassāpēm, kuras pavada izteikta jutība pret skaņu, gaismu un smaržām, kā arī nelabums un slikta dūša. Šīs sāpes var ilgt no četrām līdz pat 72 stundām. Kaut arī šī slimība neapdraud cilvēka dzīvību, tā mēdz negatīvi ietekmēt dzīves kvalitāti, kā arī darbspējas.
Lai apkārtējie spētu palīdzēt migrēnas skartajam, viņam pašam ir svarīgi dalīties savās sajūtās, lai saņemtu nepieciešamo atbalstu – no acu skata diemžēl nevar precīzi pateikt, kā cilvēks jūtas un kas būtu nepieciešams, lai situāciju sāpju laikā kaut nedaudz uzlabotu. Tamdēļ jebkādu veselības stāvokļa izmaiņu gadījumos ir svarīgi neklusēt, bet gan stāstīt par savām izjūtām, lai apkārtējie zinātu, kā rīkoties, un varētu sniegtu palīdzību, stāsta dr. Dace Bērziņa.