Mediķu padomi, kā sevi pasargāt no sala
Foto: AP/Scanpix

Salam pieņemoties spēkā, daudzi bažījas par iespēju, dodoties ikdienas gaitās, gūt apsaldējumus. Kā jau ziņots, ceturtdienas rītā Latvijā šoziem sasniegts jauns aukstuma rekords – pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem Ainažos fiksēta temperatūra -27,9 °C. Tomēr vismaz pagaidām situācija apsaldējumu ziņā nav tik dramatiska, kā varētu gaidīt. Nopietnus apsaldējumus guvuši vien trīs cilvēki, portālu Rutks.lv informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.

Tomēr piesardzība, izraugoties apģērbu un uzturoties ārā tik aukstā laikā, protams, ir jāievēro, jo apsaldējumiem var būt ļoti smagas sekas, piemēram, var zaudēt kāju vai roku pirkstus (tos apsaldē visbiežāk), ja laikus nesaņem medicīnisko palīdzību.

Par to, ka gūts apsaldējums, liecina šādas pazīmes: apsaldēto ķermeņa daļu āda kļūst bāla, ir iespējamas sāpes, kas audiem sasalstot un apsaldējumam kļūstot dziļākam, ātri samazinās. Savukārt, kad apsaldējuma vieta tiek sasildīta, tajā jūtamas stipras sāpes, pietūkums un var veidoties pūšļi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!