kafija, cukurs, karote
Foto: PantherMedia/Scanpix

Droši vien ikviens ir dzirdējis apgalvojumu, ka cukurs ir "baltā nāve". Dietologs Andis Brēmanis tam nepiekrīt, sacīdams, ka cukurs ir laba lieta un veselībai nekaitē, protams, ja to lieto ar mēru. Bet, ko tad īsti nozīmē – ar mēru? Uzzini, cik daudz cukura ir par daudz un kādēļ vairums grēko cukura patēriņa ziņā.

"Cukurs nav inde, un nav nepieciešams to izslēgt no ēdienkartes. Tas ir ogļhidrāts, kas ātri uzsūcas organismā, sniedzot strauju enerģijas pieplūdumu. Būtībā – laba lieta, kas dažkārt kalpo pat kā medikaments, bet cukurs jālieto ar mēru, gluži tāpat kā visas labas lietas," skaidro Brēmanis.

"Daudzi, kas bērnību ir pavadījuši laukos, labi atceras, ko darīja vecmāmiņa, kad uznāca sirdsklauves, bet medikamentu nebija pie rokas? Uzjauca cukurūdentiņu! Izdzēra un kļuva labāk. Mazmeitiņa vai mazdēliņš sabijās, ja, teiksim, vērsis nomāvās. Kā vecmāmiņa palīdzēja? Iedeva cukurūdentiņu. Vai, cik uzreiz mierīgi kļuva! Arī, kad cilvēks guļ slimnīcā pie sistēmas smagā stāvoklī un nevar neko apēst, vēnā pilina glikozes šķīdumu, lai smadzenēm būtu enerģija un tās neaizietu bojā. Glikoze ir cukura sastāvdaļa."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!