Gandrīz trešdaļu dzīves izmantojam, lai gulētu vai mēģinātu aizmigt. Miegs mūs atjaunina. Tas ļauj atpūsties un dod enerģiju. Labs miegs ir svarīgs mūsu labsajūtai. Miegu uztveram kā pašsaprotamu, ja tas nāk bez piepūles, taču tikpat bieži nākas saskarties ar tādām mūsdienīgām problēmām kā bezmiegs un nespēja kārtīgi izgulēties. Miega kvalitātes nozīmi mūsu veselībai un labsajūtai skaidro ergoterapeits, RigaBrain smadzeņu treniņu centra vadītājs Pēteris Urtāns.
Kas tad ir miegs? Varētu minēt dažādas miega fāzes vai izklāstīt, kas notiek smadzenēs nakts laikā, bet patiesībā šim stāvoklim, kurā daudzi pavada gandrīz trešdaļu diennakts no savas dzīves, nav vienkāršas definīcijas.
Varētu teikt, ka miegam raksturīga pazemināta fiziskā aktivitāte un apkārtējās pasaules uztvere. Mums guļot, smadzenes turpina apstrādāt un sakārtot dienas laikā paveikto un piedzīvoto, lai mēs varētu to izmantot nākotnē. Lai arī lielākoties neapzināmies, kas miega laikā notiek smadzenēs (izņēmums ir redzētie sapņi), miegam ir milzu nozīme smadzeņu darbībā.