trauma
Foto: PantherMedia/Scanpix

Ir vairākas profesijas, kas tiek pieskaitītas paaugstināta riska grupai, jo tajās iespēja gūt darba traumas ir daudz lielāka nekā citos arodos. Piemēram, nereti apsardzes darbinieki noziedznieka aizturēšanas brīdī mēdz gūt brūces, smadzeņu satricinājumus un pat lūzumus, tāpat arī celtniecībā strādājošie mēdz krist no augstuma vai arī ar darba instrumentiem savaino rokas vai kājas.

Tomēr, kā liecina atlīdzību pieteikumi apdrošināšanas sabiedrībai "Balta", piesardzīgam un možam ir jābūt ikvienam, jo, pat strādājot birojā, kur it kā nekas fiziski grūts un bīstams netiek veikts, darbiniekiem ir iespēja gūt nopietnas darba traumas, stāsta apdrošināšanas kompānijas pārstāve Linda Reinfelde. Lai informētu par darba traumu daudzveidību un aicinātu ikvienu būt piesardzīgākam pat ikdienišķās darba situācijās, apdrošināšanas kompānija "Balta" ir apkopojusi visbiežākos un neparastākos darba traumu un negadījumu piemērus.

Atskatoties uz pēdējo piecu gadu "Balta" atlīdzību statistiku, jāsecina, ka ik gadu tiek saņemti vidēji 116 atlīdzību pieteikumi par darbā gūtām traumām. Visbiežāk atlīdzību pieteikumi par darbā gūtām traumām tiek saņemti no paaugstināta riska darba vietām, piemēram, celtniecības, kokapstrādes, metalurģijas, energoapgādes vai apsardzes un drošības uzņēmumiem. Nereti pieteikumu iemesls ir brūces, kas gūtas, iezāģējot vai iegriežot rokā vai kājā, tāpat ir gadījumi, kad darbinieki, kuri ikdienā virpo vai apstrādā dažādus materiālus, traumē acis, gūstot radzenes bojājumus, jo tajās ielido skaidas vai citu materiālu daļiņas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!