Biežākie iemesli, kāpēc mati kļūst nespodri
Foto: Shutterstock

Visbiežāk mati zaudē veselīgu spīdumu, ja tiek pieļautas kļūdas to kopšanā. Taču dažādiem cilvēkiem viena un tā pati kopšana, viena un tā paša kosmētiskā līdzekļa lietošana var atstāt pilnīgi citādu iespaidu. Tas, cik daudz mats var izturēt un vai tas kļūs nespodrs nepareizas kopšanas vai, piemēram, balināšanas ietekmē, ir atkarīgs no tā sākotnējās kvalitātes. Ja matiņš ir vājš un trausls, nepareiza kopšana ātri vien atspoguļosies tā izskatā, skaidro triholoģe jeb matu ārste Inga Zemīte. Lūk, biežākie iemesli, kādēļ mati kļūst nespodri!

Zemīte min vairākus iemeslus, kuru ietekmē mati kļūst trausli un neizturīgi pret apkārtējās vides ietekmi un kosmētiskās kopšanas līdzekļiem, kas visbiežāk beidzas ar spīduma zudumu.

Ģenētika. Daļai cilvēku iedzimts, ka matu saknes veidojošās šūnas ir paaugstināti jutīgas pret hormonu ietekmi, tādēļ saknes miniaturizējas un sāk ražot matu, kas izaug tievs un neizturīgs. Vīriešiem tas izpaužas kā plika galvvidus veidošanās, taču šī pati problēma skar arī sievietes, tikai citādā veidā – parasti mata stiebrs kļūst plāns un rezultātā vairs nespēj izturēt ierastās kosmētiskās procedūras. Vīriešiem, kas nēsā īsākus griezumus, kā arī nekrāso, neilgviļņo un parasti arī nefēno matus, šo fenomenu praktiski nenovēro, taču sievietes, garo matu īpašnieces, bieži cieš no tā, ka tievais matiņš zaudē savu kvalitāti un spīdumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!