Trauksme un panikas lēkmes – ilgstoša stresa spogulis
Foto: Shutterstock
Katra diena mūsu dzīvē ienes dažādus pārdzīvojumus – kā pozitīvus, tā negatīvus. Dažādu ikdienas notikumu un pārdzīvojumu izraisītais stress, kas izpaužas kā nemiers, satraukums, nervozitāte, bailes, bezmiegs, visbiežāk ir īslaicīgs un pārejošs – atrisinoties notikumam, viss arī pāriet. Tomēr ir cilvēki, kas stresu izjūt pastiprināti un ilgstoši – jau minētajām izpausmēm pievienojas paātrināta sirdsdarbība un elpošana vai elpas trūkums, drebuļi, svīšana un miega traucējumi... Dažkārt pievienojas panikas lēkmes. Pazīstamas sajūtas?

Veselības centra "Vivendi" ārste-psihoterapeite Ilze Sestule un psihiatrs Jānis Bušs skaidro – kad ikdienas stress kļūst par negatīvo faktoru, kas ietekmē ne tikai cilvēka emocijas, bet arī ķermeni, un kad būtu jāmeklē palīdzība.

Ir pavisam parasti un normāli, ka ir brīži, kad mūs pārņem spēcīgas, taču prognozējamas un pārejošas emocijas, – prieka mirklis par veiksmīgi nokārtotu eksāmenu, laimes sajūta, pēc ilgstošas prombūtnes satiekoties ar mīļoto, vai skumjas tuva cilvēka zaudējuma brīdī. Tā tam ir jābūt!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!