sieviete nogurums stress darbs
Foto: Shutterstock

Ap mums nemitīgi esošais dokumentu, pienākumu, telefona zvanu un informācijas jūklis ātri vien liek nogurt pat visenerģiskākajām personībām. Kā šajā haosā nezaudēt koncentrēšanās spējas un saglabāt ne tikai darba produktivitāti, bet arī lielisku pašsajūtu? Iespējams, no ikdienas ieradumiem vērts izskaust nodarbes, kas enerģiju un dzīvesprieku apēd, mums to pat nemanot. Turpinājumā piedāvājam Rd.com apkopotos iemeslus, kāpēc dienas gaitā zaudējam enerģiju, kā arī padomus, kā to nepieļaut.

Nekārtība uz galda, nekārtība galvā un pāri visam – nogurums

Prinstonas Universitātes (Princeton University) pētnieki ir atklājuši, ka nekārtīga apkārtējā vide dramatiski ietekmē mūsu emocionālo stāvokli, turklāt visbiežāk to pat neapzināmies. Pētījumā, kā ietvaros vairāki brīvprātīgie veica ikdienas darba pienākumus pie galda, uz tā pamazām tiekot novietotiem arvien vairāk priekšmetiem, radot nekārtību, tika atklāts, ka pie arvien lielāka priekšmetu skaita redzeslokā, arvien vairāk pasliktinājās eksperimenta dalībnieku koncentrēšanās spējas.

Tātad jo lielāks juceklis, jo lēnāk veiksies ar darbiem un jo nogurušāki jutīsimies. Jāpiebilst, ka šī teorija attiecas arī uz mūsu ēšanas paradumiem. Kornela Universitātē (Cornell University) veiktā pētījumā atklāts, ka nekārtīga virtuve un nemazgāti trauki postoši ietekmē mūsu attieksmi pret uztura izvēli – nekārtīgajā vidē strauji pieaug mūsu stresa līmenis, kā rezultātā izvēlamies neveselīgākus un vairāk kalorijas, kā arī taukvielas saturošus produktus.

Enerģijas dzērieni – tikpat kaitīgi kā paaugstināta stresa situācijas

Foto: Shutterstock

Kāds ir tavs staigāšanas stils?

Foto: Shutterstock

Pat nelielas slāpes mūs ietekmē negatīvi

Foto: Shutterstock

Vai uzņem B grupas vitamīnus un magniju?

Foto: Shutterstock

Kādi cilvēki ir tev apkārt?

Foto: Shutterstock

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!