sieviete miegs gulēt āda
Foto: Shutterstock
Naktī no sestdienas, 26. marta, uz svētdienu, 27. martu, notika tradicionālā pulksteņa pagriešana, šoreiz – par stundu uz priekšu, jeb pāreja uz vasaras laiku. Kā apgalvo neiroloģe Santa Ašmane, pārejām uz vasaras un ziemas laiku ir gan savi plusi, gan mīnusi – pēc tumšā gada laika, saņemot vairāk gaismas un saules, mūsu organisms būs tikai pateicīgs. Tomēr jāņem vērā, ka ļoti lielai mūsu sabiedrības daļai jau tā ir miega ritma traucējumi, un šādas laika pārejas un ritma izmaiņas var jau tā drūmo ainu tikai pastiprināt.

Arī cilvēkiem ar veselīgu miegu pāreja uz vasaras vai ziemas laiku prasa zināmu periodu, lai pielāgotos citam ritmam. Tiesa, parasti tas notiek visai ātri – atkarībā no organisma īpatnībām dažu dienu līdz divu nedēļu laikā, taču cilvēkiem ar miega ritma traucējumiem pats fakts vien, ka būs jāmaina ikdiena, var radīt iekšēju trauksmi un stresu.

Kādu šīs pārmaiņas ietekmē vairāk, citu – mazāk, tomēr tādu, kas pilnīgi nemaz neizjūt šo laika pāreju, nav daudz. Visvairāk to izjūt vecāki cilvēki, zīdaiņi un bērni, un protams, īpaši grūti ir tiem, kuriem jau ir miega ritma traucējumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!