Rutks.lv ielūkojās latviešu tautas ticējumu pūrā un sameklēja paņēmienus, ko mūsu tālie senči izmantojuši, lai Lieldienās gādātu par labu veselību un pašsajūtu visam gadam. Lūdzām vairākas interesantas tautas gudrības, kas izmantojamas arī mūsdienās, komentēt ģimenes ārstam, klīnikas "Alma" vadītājam Andrim Lasmanim.
Ticējumi, protams, nav balstīti zinātniskos pētījumos, tādēļ daudzi par tiem vien pasmīkņā. Tomēr, kad dakterim Lasmanim vaicāju, vai tautas ticējumos, kā stiprināt veselību, ir meklējama kāda kripata patiesības, viņš atbild: "Protams, ka ir, par to nav nekādu šaubu! Visbiežāk gan šo tautas gudrību izmantošana uz cilvēku iedarbojas nevis burtiski, bet psiholoģiski. Redz, svarīgi ir tas, lai cilvēks ticējumā paustajam tic. Ja tic, tad viss ir iespējams. Pasaulē ir bijuši gadījumi, kad cilvēks atveseļojas no ļoti smagas, it kā neārstējamas slimības, jo ļoti ļoti tic, ka tas ir iespējams, un ļoti cīnās. Ticība palīdz mobilizēt visus iekšējos spēkus."
Lasmanis ir pārliecināts, ka ir ļoti liela nozīme tam, kā cilvēks sevi noskaņo. Ja uz ko ļaunu, tas arī parasti notiek. Bet, ja noskaņojas uz labu, tad ir daudz lielāka iespējamība, ka viss tiešām būs labi.