Silts ūdens kaitē ādai. Ieteikumi tās pasargāšanai
Foto: Shutterstock

Daudziem no mums ārkārtīgi patīkami un relaksējoši šķiet ilgi stāvēt zem ļoti siltas dušas vai labu laiku pakarsēties vannā. Nevar noliegt – tas mazina stresu, uzlabo miegu un pat palīdz atbrīvot aizliktu degunu. Lai gan dušošanās vai vannošanās ļoti siltā ūdenī sniedz baudu, tā var kaitēt ādai, īpaši, ja to dara pārāk bieži vai ūdens ir pārlieku karsts, vēstī informācija Pitsburgas Universitātes Medicīnas centra mājaslapā.

Āda ir mūsu lielākais orgāns, un to veido trīs slāņi, kas aizsargā mūs no mikrobiem, palīdz regulēt ķermeņa temperatūru un kopā ar nervu sistēmu nodrošina taustes sajūtu, spēju sajust aukstumu un karstumu.

Iešana karstā dušā vai vannā var sakairināt ādu, izraisīt ādas apsārtumu, niezi vai pat lobīšanos, jo ikreiz izjauc ādas dabisko hidrolipīdu aizsargslānīti un sausina to. Taču pietiekams mitruma līmenis un tauku aizsargslānītis ir nepieciešams, lai āda būtu veselīga. Ja āda ir sausa un neaizsargāta, ievērojami pieaug risks iegūt kādu infekciju. Turklāt kā ādas aizsargreakcija uz pārlieku sausināšanu sākas pastiprināta tauku dziedzeru darbība, kā ietekmē āda kļūst taukaina. Taukaina āda, savukārt, nozīmē lielāku piņņu veidošanās risku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!