gulta, gultas veļa, gulēt, sieviete
Foto: PantherMedia/Scanpix

Ielīšana gultā pēc garas un nogurdinošas dienas līdzinās svētlaimei, jo īpaši, ja gultas veļa ir tīra un svaiga. Ja tā pāris nedēļu nav mainīta, uzliekot galvu uz spilvena, iespējams, jau sajutīsi, ka no spilvendrānas viegli uzvēdī ne pārāk tīkams aromāts un gultasveļa arī dīvainā kārtā vairs nešķiet tik maiga un mīksta, kā sākumā. Tas, ko tu neredzi, ir miljoniem mikroskopisku sīkbūtņu, kas mīt tavā gultasveļā un šiverējas tev apkārt, kamēr guli, vēstī "MedicalDaily".

Lielbritānijā veiktā aptaujā noskaidrots, ka apmēram 33 procenti britu maina savu gultasveļu reizi nedēļā, bet 35 procenti – ik pēc divām nedēļām. Astoņi procenti britu palagus maina vien aptuveni ik pēc trīs nedēļām, bet desmit procenti – reizi mēnesī. Vissliktākā situācija ir ar britu vecpuišiem – tie 2013. gadā veiktā aptaujā atzinuši, ka mazgā palagus četrreiz gadā, jo neredz nepieciešamību sevi ar to apgrūtināt biežāk. Kāda ir situācija Latvijā, nav pētīts.

Šie ar aci nemanāmie gultas biedri var izraisīt dažādas alerģiskas reakcijas, rīkles kairinājumu (sausu klepu) un – ļaunākajā gadījumā – pat nopietnu infekciju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!