Ja neievērosi šīs ūdens patēriņa rekomendācijas, iespējams, arī varēsi novērot dehidrācijas simptomus. Šoreiz portāls "Health.Changeua" piedāvā četrus neparastus simptomus, par ko, iespējams, pat nebiji aizdomājies
Tev parādās kāre uz saldumiem
Dehidrācija bieži maskējas kā bads, tādēļ, ja organisma pieprasa cukuru, pilnīgi iespējams, ka tam vienkārši trūkt ūdens. Kāpēc? Kad nodarbojies ar kaut ko un organismam trūkst ūdens, tas patērē glikogēnu (galveno ogļhidrātu uzglabāšanas formu šūnās) daudz ātrākā tempā, līdz ar to arī ātrāk tiek iztukšotas tā rezerves.
Pēc šādas glikogēna zaudēšanas tavs organisms var signalizēt par to, ka tam nepieciešams papildināt glikogēna līmeni – lūk, šeit arī parādās kāre uz saldumiem.
Tava āda kļūst līdzīga plastilīnam
Tu taču zini, ka ādai piemīt spēja stiepties, bet pēcāk atgriezties sākuma stāvoklī. To sauc par ādas turgoru (tonusu). Ja tev ir sākusies organisma atūdeņošanās, ādas tonuss pazeminās. Eksperti piedāvā pavisam vienkāršu veidu, kā pārbaudīt, vai organismam nepietrūkst ūdens: paņem un nedaudz pacel ādu uz savas rokas, lai palūkotos, kā tā atgriežas iepriekšējā stāvoklī. Ja āda dažus mirkļus palikusi uz augšu, kā tu to pavilki, izskatās, ka organismam pietrūkst ūdens, un tev steidzami šī situācija jālabo.
Nepatīkama elpa no mutes
Viena no siekalu funkcijām – mutes attīrīšana, lai novērstu nepatīkamas smakas. Kad organismam pietrūkst ūdens, izdalās mazāk siekalu, kas nespēj tikt galā ar baktērijām. Starp citu, šis fakts lielā mērā ir arī vaininieks "rīta sliktajai elpai" – kad tu guli, tev izdalās mazāk siekalu, kas mutē rada labu augsni baktērijām.
Pasliktinājusies tava spēja domāt
Ja nedzer pietiekami daudz ūdens, pelēkā viela mūsu galvas smadzenēs samazinās. Zinātnieki to salīdzina ar parādību, kas notiek ar augu lapām, ja tās aug bez ūdens - smadzeņu šūnas it kā izžūst un saraujas, ja tavs organisms nesaņem pietiekamu šķidruma daudzumu. Protams, šādas dehidrācijas sekas negatīvi ietekmē galvas smadzeņu funkcionalitāti. Tā kā, ja jūti, ka domas vairs neraisās tik labi kā iepriekš, padzeries!
Daži vienkārši padomi, lai organismu nepiemeklētu atūdeņošanās
- Turi ūdens pudeli visu laiku pa rokai, lai šķidruma dzeršana kļūtu par ieradumu;
- Lieto vairāk augļus un dārzeņus, kuri var saturēt līdz 20 procentiem no ikdienas nepieciešamās šķidruma devas;
- Ja tev ūdens īsti negaršo, uzlabo tā garšu, pievienojot piparmētru, citronu, svaigus gurķus, medu vai jebko citu. Tas būs pat veselīgāk, jo uzņemsi arī minerālvielas un vitamīnus.
- Un vēlams dzert ūdeni – nevis ledus aukstu, bet gan istabas temperatūras.