<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/raita/">Raita Futo</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">cc</a>
Košais dārza ziediņš kliņģerīte jau sen pazīstams kā ļoti ārstniecisks augs ar stipru iedarbību. To senāk izmantoja pat dakteri, pirms operācijas izskalojot muti un mazgājot rokas, lai tās dezinficētu. Tieši pašlaik ir labākais laiks, lai ievāktu kliņģerīšu ziedus tējai, kas ziemā lieti noderēs.

Lai arī spilgti oranžās kliņģerītes ir viengadīgs augs, tas salīdzinoši īsajā laika periodā izaug 40-50 cm augstumā ar lapu rozeti un ziedstublāju. Kliņģerīšu ziedi mēdz būt tumši vai oranždzelteni un pat citrondzelteni, atkarībā no šķirnes, turklāt tie mēdz būt arī pildīti. Ārstniecībai gan derēs tikai visparastākās, vienkāršās kliņģerītes, kas auga jau mūsu vecmāmiņu dārzos.

Kliņģerīšu jeb ‘Canlendula officinalis’ ziedus plūc jūnijā un jūlijā, uzreiz pēc uzziedēšanas. Tie satur daudz ēterisko eļļu, karotinoīdu, organisko skābju, nedaudz alkaloīdu, rūgtvielu kalendēnu, miecvielas un daudz citu nozīmīgu vielu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!