Valda uzskats, ka tie, kuri atmet smēķēšanu, sāk lietot vairāk alkohola, tādējādi kompensējot cigarešu trūkumu. Tomēr pētījums, kas jūlijā publicēts "BMC Public Health", liecina, ka tā nav. Vēl vairāk – ir tieši pretēji. Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) ārste narkoloģe Inga Landsmane portālam "Rutks"saka, ka viņu pētījuma rezultāti nemaz nepārsteidz.
Anglijas pētnieki analizējuši gandrīz 6300 smēķētāju aizpildītas aptaujas, tai skaitā bijuši 144 personas, kas atklājušas, ka iepriekšējā nedēļā mēģinājušas atmest smēķēšanu. Vadošais pētnieks Džeimijs Brauns (Jamie Brown) no Londonas Universitātes koledžas kopā ar kolēģiem atklājis, ka cilvēki, kas iepriekšējā nedēļā mēģinājuši atvadīties no šī kaitīgā ieraduma, arī alkoholu lietojuši mazāk un retāk piedzērušies. Kāds tam ir iemesls, gan pētniekiem pagaidām neesot skaidrs.
"Šie rezultāti ir pretrunā ar populāro uzskatu, ka tie, kuri atmet smēķēšanu, to kompensē, sākot vairāk dzert. Ir gan iespējams, šie cilvēki ņēmuši vērā speciālistu padomu samazināt alkohola patēriņu, jo iedzeršana var novest pie smēķēšanas atsākšanas," Brauns norādījis portālam "WebMd". Lai būtu vieglāk atmest smēķēšanu, kas, kā zināms, veicina plaušu vēža, sirds kaišu un citu nopietnu slimību attīstīšanos, veselības jomas speciālisti iesaka samazināt alkohola patēriņu. Tā ietekmē cilvēka labie nodomi atmest smēķēšanu bieži vien izplēn kā nebijuši, un roka pati sniedzas pēc kārtējās cigaretes.