Mūžīgais nogurums
Ja tu visu laiku esi nogurusi, neņemot vērā, ka esi pienācīgi izgulējusies un labi, veselīgi paēdusi, iespējams, laiks izkustēties. Varbūt tas var šķist nedaudz dīvaini, taču Džordžijas štata Universitātē veiktais pētījums liecina, ka tikai 20 minūšu vidējas intensitātes treniņš trīs reizes nedēļā palielina enerģiju pat par 20 procentiem. Pētnieki teic, ka atklājumi lieliski parādīja, kā fitness ietekmē nervu sistēmu un mazina nogurumu.
Arī trenere Treisija Mišela stāsta saviem sportotājiem līdzīgu stāstu: "Sportošana iekustina motivāciju, un, līdz ko tā ir iekustināta, arī enerģija ir daudz vairāk."
Sāpes
Ikvienai no mums ir bijuši tie visai nepatīkamie rīti, kad piecelies teju stīva. Mugura, ceļi vai kāda cita vieta dažkārt liek par sevi manīt vairāk nekā gribētos. Tomēr, lai nebūtu jāgaida, kad sāpes mitēsies pašas no sevis, labāk patrenējies un pakusties.
Iekustini visus muskuļus un veic pāris vingrojumus, izstaipies. Pat tie cilvēki, kuri saskaras ar konstantām un regulārām sāpēm un pat kaitēm atzīst, ka kustēšanās un daži vingrojumi dienas sākumā var palīdzēt uzlabot veselības stāvokli.
Stress
Mūsu gadsimta ātrajā dienas ritējumā patiešām varam dažkārt nonākt gana daudz stresa situācijās. Pētnieki Karnegi Melona Universitātē atklājuši, ka stresa līmenis sieviešu vidū, salīdzinot 1983. un 2009. gadu, ir audzis par 24 procentiem.
Viss, protams, atkarīgs no konkrētā cilvēka, jo kāds spēs uzņemt ļoti daudz nepatīkamu lietu un tik un tā neraizēties, tomēr citam pietiks izlasīt kādu satraucošu ziņu un stress garantēts.
Kā izrādās, pietiek vien ar 20 līdz 30 minūšu ilgu pasportošanu trīs vai četras reizes nedēļā, lai zudinātu savu nervozitāti. Interesanti ir tas, ka pētnieki piebilst – svarīga ir mūzikas izvēle, kas sportošanu var padarīt vēl efektīvāku.
Izpēti arī biežākās stresa situācijās darbā un veidus, kā ar tām tikt galā.
Pazušana laikā un nespēšana sakārtot savu dzīvi
Trenere Eiprila Satone atklāj, ka daudzi no viņas klientiem vēršas pie viņas tad, kad jūtas tā, it kā vairs nevaldītu pār sevi un nespētu sakārtot savu ikdienu. "Viņi vienkārši nespēj domāt par sevi ārpus darba telpām, viņu darbs veicina izdegšanas sindromu," uzsver trenere.
Kārdinājumi
Alkohols, smēķēšana vai vēlme pēc kārumiem, kuru nevari pārvarēt ar citām pārbaudītām metodēm. Šeit laiks kārtīgam treniņam.