Deguns tek, rīkles galā sāp un knieš tā, ka jāklepo, galva smaga… Roka tā vien stiepjas pēc ātrās palīdzības – bezrecepšu pulverīša vai tabletes, kas visus netīkamos simptomus kā slaucīt aizslaucīs. Speciālisti gan brīdina, ka tiem nevajadzētu būt pirmajai izvēlei, jo arī šiem medikamentiem var būt nevēlamas blaknes, taču, ja izlemts lietot, der ieskatīties sastāvā, nevis ķert pirmo, kas pa rokai.
Stiprinām imunitāti
"Lai, sākoties aukstajai sezonai, nebūtu jāpiedzīvo saaukstēšanās, jau kopš rudens sākuma ieteicams stiprināt imunitāti – ģērbties atbilstīgi sezonai, lietot pilnvērtīgu uzturu, nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, ievērot pareizu darba un atpūtas režīmu.
Novērtējot savu vispārējo veselības stāvokli, var izvēlēties multivitamīnu preparātus, uzmanību veltot C un D vitamīnam, selēnam, cinkam. Imunitāti stiprina arī ehinācija, citrusaugļi, upenes, bišu produkti (uzmanīgi jālieto alerģiskiem cilvēkiem!), mežrožīšu augļi, ķiploki, ingvers," uzskaita "Euroaptiekas" farmaceite Daina Bulmeistere.
C vitamīnam karstums nepatīk
"Ja slimība jau sākusies, jāizvērtē simptomi un saslimšanas smagums. Ja ir viegla saaukstēšanās, ārstējoties papildterapijai var izvēlēties sviedrējošas zāļu tējas, piemēram, liepziedu, aveņu lapu, rožu augļu tēju, kas ir papildu C vitamīna avots, kā arī karstos dzērienus ar C vitamīnu vai augiem, kas mazina saaukstēšanās simptomus.
Jāatceras gan, ka C vitamīnu saturošos preparātus nedrīkst šķīdināt par 60 grādiem augstākā ūdenī, citādi C vitamīns sašķeļas," atgādina farmaceite.