<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@jonericm">Jon Eric Marababol</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Lai uzsvērtu psihiskās veselības nozīmi, ik gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena. VIŅA atgādina, kādas pazīmes var liecināt par psihisku slimību.

Psihiskā veselība ietekmē mūsu skatījumu uz dzīvi, attieksmi pret apkārtējiem un situācijām, izaugsmi, kā arī somatisko (fizisko) veselību un labklājību. Ne velti Pasaules veselības organizācija uzsver, ka psihiskā veselība ir stāvoklis, kurā katrs indivīds īsteno savu potenciālu, spēj tikt galā ar stresu, produktīvi strādāt, veidot stabilas un veiksmīgas attiecības ar apkārtējiem un dot ieguldījumu sabiedrībā, teikts Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā.

Tomēr psihiskā veselība ir sabiedrībā sensitīva tēma, nereti apvīta ar dažādiem aizspriedumiem un mītiem, kas lielākoties ir informētības trūkums, bailes un neizpratne, kas nereti kavē specializētas palīdzības meklēšanu psihoemocionālu problēmu un psihisku traucējumu gadījumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!