Neizlaid velnu no pudeles! Kā pret pārmērīgu alkohola lietošanu cīnījās 80. gados
Foto: Shutterstock

Pasaulē dažāda veida alkoholiskus dzērienus ražo un lieto jau tūkstošiem gadu, turklāt sākotnēji tie bieži vien uzskatīti par zālēm. Doma par alkoholismu kā slimību radās 19. gadsimtā, kad daudzās Eiropas valstīs atvēra namus alkoholiķu ārstēšanai. Arī Latvijā cīņa ar "zaļo pūķi" aizsākusies jau sen un turpinās joprojām. "Rutks" uzgāja 1984. gadā klajā nākušu grāmatiņu "Kā atbrīvoties no alkoholisma?", kur galvenā uzmanība veltīta "kā "parastas" dzeršanas atmešanai, tā hroniska alkoholisma ārstēšanai", kā arī daudz spriests par alkohola lietošanas šķietamajiem plusiem.

Kā norādīts priekšvārdā, "brošūra paredzēta plašam lasītāju lokam, sevišķi jaunatnei, – visiem tiem cilvēkiem, kas vēl nav kļuvuši par žūpām vai alkoholiķiem." Nospriedām, ka arī tev būs interesanti šīs nelielās grāmatiņas saturā ielūkoties.

Grāmatas autori psihiatri Imants Eglītis un Jānis Strazdiņš 1984. gadā izdotajā grāmatā atzīst, ka par grādīgo dzērienu lietošanu un alkoholismu joprojām ir daudz neatbildētu jautājumu, piemēram, "vai iedzeršana, reibuma izraisīšana visos gadījumos un vienmēr ir tikai kaitīga? Vai tiešām cilvēce visā savā tūkstošgadu pastāvēšanas laikā lietojusi toksiskus produktus (alkohols un alkoholisms, kā rāda vēstures dati, bijis pazīstams jau tālā senatnē), kas dara tikai ļaunu un nedod tikai labu, un tomēr nav to atmetusi?"

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!