pēdas kājas kurpes papēži pauze
Foto: PantherMedia/Scanpix

Vēnu varikoze jeb slimība, kurai raksturīga vēnu paplašināšanās, skar 26 procentus sieviešu un 24 procentus vīriešu. "Zdorovie" apkopojis vienkāršus padomus vēnu varikozes profilaksei, kurus izpildīt būs pa spēkam katram.

Vai dienas beigās tev kājas kļūst smagas un pietūkst potītes? Tās ir pazīmes, kas liecina par venozās atteces traucējumiem. Tos visbiežāk izraisa fizisko aktivitāšu trūkums, liekais svars, kā arī ilgstoša atrašanās stāvus vai sēdus. Laika gaitā šo faktoru ietekmē var attīstīties vēnu varikoze. Liela loma gan ir arī iedzimtībai.

Vairums cilvēku ir pārliecināti, ka vēnu problēmas vienmēr ir acīmredzamas. Tomēr tā nav. Kā, atmaskojot populārākos mītus par vēnu veselību un ārstēšanu, portālam "Rutks" stāstīja "Veselības centra 4" ķirurģijas nodaļas vadītājs un Baltijas Vēnu klīnikas flebologs Pēteris Gerke, diemžēl nereti ir tā, ka problēmas ar vēnām ir, kaut kājas izskatās gluži veselas – nav redzamas nedz paplašinātas vēnas, nedz mezgli, bet cilvēks izjūt izteiktu smaguma sajūtu kājās, tās mēdz piepampt, naktīs moka krampji. Tas nozīmē, ka bojātas ir vēnas, kas atrodas nedaudz dziļāk un no virspuses nav redzamas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!