Ārsti: 'e-veselība' nevilks, sāksies haoss un viss apstāsies
Foto: Shutterstock
Lai gan "e-veselības" sistēmas radīšanai iztērēti jau 10 gadi un 14 miljoni eiro, ar tās ieviešanu joprojām iet kā pa celmiem. Pagājušajā nedēļā Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents Pēteris Apinis medijiem izsūtīja vēstuli, kurā "e-veselību" nodēvēja par brāķi, norādot, ka, strādājot ar to, e-recepšu un e-darbnespējas lapu noformēšana prasa pārāk ilgu laiku un laupīs ģimenes ārstiem jau tā trūkstošo laiku. Tajā joprojām esot daudz nepilnību, līdz ar to no 1. decembra, kā tas plānots, pilnībā pāriet gan uz e-receptēm, gan e-darbnespējas lapām nav iespējams. Ar LĀB prezidentu vienisprātis ir portāla "Rutks" uzrunātais ģimenes ārsts, Latvijas Ģimenes ārstu biedrības valdes loceklis Pauls Princis.

Tikmēr Veselības ministrija "e-veselībai" adresētos pārmetumus noraida, norādot, ka, sākot lietot jebkuru jaunu informācijas sistēmu, cilvēkam ir nepieciešams laiks, lai to iepazītu un pierastu pie tās lietošanas, līdz ar to sākotnēji darbs ar to prasa vairāk laika, bet vēlāk sokas jau daudz raitāk.

Neraugoties uz to, 27. oktobrī veselības ministre Anda Čakša tikās ar LĀB un Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvjiem un vienojās, ka e-darbnespējas lapa no 1. decembra ir ieviešama, savukārt e-receptes ieviešanai būtu nepieciešams pārejas periods, kā arī nepieciešams turpināt kopīgu darbu pie "e-veselības" sistēmas pilnveidošanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!