Latvijā daudzos gadījumos cilvēki ērču encefalītu izslimo, pašiem to nezinot, un arī ģimenes un citi ārsti šiem slimniekiem ne vienmēr nosaka pareizu diagnozi – ir gadījumi, kad šī nopietnā infekcija tiek sajaukta ar gripu vai citu vīrusa slimību, atzīst Latvijas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras profesore Ludmila Vīksna.
"Tas nozīmē, ka kopējais ērču encefalīta slimnieku skaits Latvijā ir lielāks, nekā liecina oficiālie dati. Nevar precīzi pateikt, cik reižu lielāks, bet atšķirības noteikti ir," atzīst Vīksna.
Zinātnisko pētījumu dati apliecina, ka ērču encefalīts dažiem procentiem slimnieku atstāj smagas sekas – paralīze, invaliditāte u.c. Tomēr arī viegla slimības gaita var atstāt zināmu ietekmi uz nervu sistēmas un muskuļu darbību, ko pats cilvēks, iespējams, nemaz nesaista ar ērces piesūkšanos. Īpaši tas var skart cilvēkus, kam zināmā laikā jāpaveic noteikta apjoma darbs, jo pēkšņi ierastā darba izpildei viņiem nepieciešams daudz ilgāks laiks.