Uzturs bērnībā un pusaudžu gados ir pamats cilvēka veselībai vai gluži pretēji – veselības problēmām turpmākās dzīves laikā. Pilnvērtīgs uzturs nodrošina bērnu ar uzturvielām, kas nepieciešamas gan fiziskajai veselībai, gan garīgai funkcionēšanai. Statistikas dati, ko redzam šodien – liekā svara un aptaukošanās problēma pieaug – skaidri norāda, ka, ja nemainīsim attieksmi, paradumus dzīvesveidu un sabiedrības ieradumus, jau drīz saskarsimies ar nopietnām problēmām.
Savā diētas ārstes praksē arvien biežāk sastopos ar gadījumiem, kad vecāki, kuri ir satraukušies par savu bērnu veselību, atved uz konsultāciju bērnus, kuriem 7 līdz 12 gadu vecumā ķermeņa svars ir sasniedzis no 60 - 90 kilogramus. Tomēr, cik daudz ir tādu bērnu un pusaudžu, kuru vecāki cer uz to, ka liekais svars vai pat aptaukošanās ir pārejoša parādība, kas, bērniem paaugoties, samazināsies pats no sevis?
Šādas tendences ir vērojamas līdztekus tam, ka kopumā sabiedrībai pieaug interese par veselīgu uzturu un fiziskām aktivitātēm, ka arvien lielāku popularitāti iegūst bioloģiski audzēta pārtika, veģetārisms u.c.