Mediķi aicina uzmanīties, lietojot pirotehniku – traumas parasti ļoti smagas
Foto: LETA
Tuvojoties jaunā gada svinībām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi atgādina, ka pirotehnikas lietošana var radīt nopietnu kaitējumu veselībai. Arī apdrošinātāji norāda, ka traumas, kas gūtas, nepareizi lietojot pirotehnikas izstrādājumus, ir ļoti smagas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lai izvairītos no traumām, ir ļoti svarīgi ievērot vairākus nosacījumus: lietot tikai pārbaudītus izstrādājumus un rūpīgi sekot instrukcijai.

"Pērn NMPD brigādes sniedza palīdzību septiņiem cietušajiem, to skaitā četriem bērniem, kas pirotehnikas neuzmanīgas lietošanas rezultātā guva nopietnas un smagas traumas. Piemēram, brūces rokās ar muskuļu, cīpslu bojājumiem un apdegumus guva kāds vīrietis, kuram petarde sprāga rokā. Savukārt divi zēni pacēla neizsprāgušu pirotehniku, kas pēc brīža sprāga, kā rezultātā zēni guva sejas un plaukstu apdegumus," informē NMPD sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola.

Pēc NMPD izsaukumu pieredzes, visbiežāk pirotehnika cietušajiem sprāgusi rokās vai trāpījusi sejā, kājās. Šādos gadījumos traumas lielākoties ir smagas – cietušie gūst plēstas brūces un apdegumus, sejas savainojumus ar kaulu lūzumiem, acu bojājumiem, redzes traucējumiem. Tāpat arī plaukstu bojājumus ar sadragātiem pirkstiem un traumatiskām pirkstu amputācijām, kājas traumas ar lūzumiem un citas nopietnas traumas, kas var atstāt paliekošas sekas uz turpmāko dzīvi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!