Katrs trešais difterijas pacients Eiropā no Latvijas. Kas jāzina vakcinējoties
Foto: Shutterstock

Gada sākumā veselības aprūpes speciālisti brīdināja par iespējamu difterijas uzliesmojumu Latvijā, jo katra trešā ar difteriju inficētā persona Eiropā ir no Latvijas, un aicināja cilvēkus vakcinēties, lai no tā izvairītos. Austrumu slimnīcas Vakcinācijas kabinetā pašlaik palielināta cilvēku aktivitāte nav novērota, bet ģimenes ārsts Ainis Dzalbs ir pamanījis, ka viņa pacienti par šo jautājumu sākuši interesēties vairāk. Viņš arī sniedz ieskatu tajā, kam gatavoties, dodoties pie ārsta uz poti.

Ja plāno doties pie ģimenes ārsta pēc difterijas potes, Dzalbs atgādina, ka vakcināciju neveic cilvēkiem, kam ir drudzis un temperatūra pārsniedz 38 grādus. Tāpat ārsti nepotē cilvēkus, kam iepriekš novērota alerģija. Citu oficiālu ierobežojumu nav, tomēr ģimenes ārsts var vienoties ar pacientu, ka vakcināciju neveiks, kamēr cilvēks ir nedaudz saaukstējies un nejūtas īsti vesels.

Tas saistīts ar to, ka pēc difterijas potes var paaugstināties temperatūra, kas ir arī viens no saaukstēšanās simptomiem. Šādos gadījumos ārsts nevar noteikt iemeslu sliktai pašsajūtai un tam, kādēļ paaugstinājusies temperatūra. Līdz ar to ir sarežģīti noteikt, ar kādiem līdzekļiem uzlabot pacienta pašsajūtu un kādas zāles nepieciešamas. Ārsts nereti vienojas ar pacientu, ka vispirms tiks atrisinātas akūtās veselības problēmas un tikai tad tiks veikta vakcinācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!