"Teorētiski aptaukošanās apkarošanas risinājums ir ļoti vienkāršs – vajag ēst mazāk un veselīgāk, vairāk kustēties, nodarbojoties ar dažādām fiziskajām aktivitātēm. Realitātē daudzi cilvēki to nespēj realizēt laika un informācijas trūkuma dēļ, dažkārt arī veselības problēmu vai vienkārši slinkuma dēļ," stāsta Brēmanis, norādot, ka uzsākt pārmaiņas iespējams un pat ieteicams pamazām un pārdomāti. Svarīgi apzināties, ka veselīgs dzīvesveids, līdz ar kuru iegūt labu pašsajūtu un celt savas dzīves kvalitāti, sastāv no virknes apzināti un mazāk apzināti veidotiem paradumiem.
Aptaukošanās pati par sevi ir hroniska slimība, kas pasliktina dzīves kvalitāti. Turklāt paaugstināta ķermeņa masa var būt veicinošs faktors virknei citu slimību, kas saistās gan ar izmaiņām tauku un ogļhidrātu vielmaiņā, gan pārslogojot locītavas un mugurkaulu.
"Savā praksē esmu pieredzējis dažādas svara samazināšanas metodes, dažas ļoti šausminošas, pat veselību gandējošas. Neveiksmīgi svara samazināšanas mēģinājumi var novest cilvēku līdz depresijai, nervu sistēmas traucējumiem – nervozitātes, nemiera, dusmām, bezmiega, pārliekas emocionālās jūtības u.c. Tādēļ lieko kilogramu samazināšanai ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo metodi, pirmkārt, lai nerastos iepriekš minētās saslimšanas, otrkārt, lai iegūtu stabilu vēlamo rezultātu," uzsver speciālists.
Brēmanis norāda, ka viens no veidiem, kā labāk izvērtēt savus paradumus, ir "Lielais Latvijas veselības tests", kas darbosies līdz 30. janvārim. To aizpildot, saņemsi arī ieteikumus, kā uzlabot savu veselību un dzīves kvalitāti.