sieviete meditācija gongu terapija Tibeta
Foto: Shutterstock
Tibetas medicīnā pastāv uzskats, ka ziemā visa dzīvības enerģija nolaižas zem zemes. Meklējot līdzības augu pasaulē, viss to spēks gada aukstajā periodā tiek sakoncentrēts saknēs, jo virs zemes viss sasalst un dabā valda sausums. Arī mūsu organisma pašregulācijas mehānisms līdzīgā veidā reaģē uz aukstumu, šūnām dodot komandu noslēgties, lai parūpētos par orgāniem un saglabātu iekšējo siltumu. Tāpat taču ziemā rīkojas arī cilvēki, aizverot mājokļu logus un durvis pēc iespējas ciešāk, lai iekšpusē maksimāli saglabātos siltums.

Šajā sakarā pieredzējusī Tibetas ārste un Šang Šung medicīnas institūta starptautiskās skolas direktore Puncoga Vangmo "Marie Claire" atklāj virkni noderīgu padomu, ko un kā pareizi ēst un dzert ziemā, nekaitējot savai veselībai.

Ziemā pieaug ne tikai ķermeņa prasība pēc iekšējā siltuma, bet reizē ar to arī ķermeņa svars. Kā saka tibetieši: kļūst smagāka ķermeņa būtība. Starp citu, ziemas periodā arī vīriešu sperma kļūst biezāka, tāpēc Tibetā iesaka bērnus ieņemt tieši šajā gadalaikā, iesaka Tibetas medicīnas speciāliste.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!