Slimību profilakses un kontroles centra tematiskais ziņojums Psihiskā veselība Latvijā 2015. gadā vēsta, ka Latvijā katru gadu no depresijas cieš ap 115 tūkstošiem cilvēku un desmitajai daļai pacientu, kuri apmeklē ģimenes ārstu, nepieciešama tūlītēja depresijas ārstēšana.
Viņš akcentē, ka savlaicīga un uz vēlāku laiku neatlikta ārstēšana ir būtiska, lai izveseļotos, atgūtu iztrūkstošo dzīvesprieku un uzlabotu dzīves kvalitāti. "Diemžēl liela daļa pacientu atzīst, ka vairākas nedēļas, mēnešus un pat vairākus gadus jutušies tā, it kā peldētu pret straumi pa krāčainu upi vai nestu akmeņiem piepildītu mugursomu visas dienas garumā. Šādi savu pašsajūtu raksturo pacienti, kuri sirgst ar depresiju," skaidro Bušs. Motivējoša saruna ar depresijas pacientu un iedrošināšana griezties pēc palīdzības nereti ir izšķirošs impulss ārstēšanas uzsākšanai.
Nereti depresijas pacientiem un viņu tuviniekiem šķiet, ka nomāktais garastāvoklis pāries, tiek meklētas atrunas, ka ir pilnmēness, iestājies pavasara nogurums. "Ja nomāktības sajūtas ir īslaicīgas, uztraukumam, visdrīzāk nav pamata, bet, ja nogurums, sliktā omā, traucēts miegs, bezspēks, apetītes zudums, nespēja koncentrēties nepāriet divas un vairāk nedēļas – ir jāvēršas pie ārsta," iesaka veselības centra "Vivendi" psihiatre Marina Veģere.
Atzīmējot Pasaules veselības dienu, veselības centra "Vivendi" speciālisti no 3. līdz 7. aprīlim sniegs bezmaksas konsultācijas par depresijas pazīmēm un ārstēšanas iespējām. Konsultācijas var saņemt pa tālruni 26259821.