Iedvesmojoties no "Authority Nutrition", piedāvājam tev sarakstu ar ātriem svara zaudēšanas trikiem, ko noteikti nav vērts mēģināt. Uzzini, kāpēc tie nestrādā un kā tie var kaitēt tavai veselībai, lai uz tiem neuzķertos.
Diētas, kuru pamatā ir dažādu šķidrumu uzņemšana
Uztura speciāliste Franciska Spritslere skaidro, ka šīs diētas patiešām palīdz zaudēt svaru, bet rezultāts ir ļoti īslaicīgs. Lielākajā daļā gadījumu svars atgriežas tikpat ātri kā pazudis vai pat ātrāk. Veselīga svara uzturēšanai ir nepieciešams mainīt ēšanas paradumus, nevis atteikties no ēdiena. Ilgtermiņā ēdiena aizvietošana ar kokteiļiem un uzņemto kaloriju daudzuma būtiska samazināšana nodarīs vairāk ļauna nekā laba.
Tāpat speciāliste norāda, ka vairākos pētījumos ir atklāta šāda tipa diētu saistība ar ēšanas traucējumiem. Tās veicina kompulsīvo ēšanu, kā arī var beigties ar badošanos un atteikšanos no ēdiena.
Preparāti ātrai svara zaudēšanai
Dietoloģe Laila Meija skaidro, ka uztura bagātinātāji nav medikamenti, kas vairākos posmos tiek pārbaudīti pirms to reģistrācijas. Un, tā kā šī uztura bagātinātāju analīze netiek veikta, nav arī garantijas ne to iedarbībai, ne efektivitātei, ne iespējamām sekām. Viņas profesionālajā pieredzē un darbības praksē gūtie novērojumi liecina, ka tievēšanas līdzekļu efekts parasti ir īslaicīgs vai netiek gūts vispār. Visbiežāk zaudētais svars cilvēkiem nācis atpakaļ ar uzviju.
"Daudzi no šiem tievēšanas līdzekļiem apdraud sirdi. Neviens jau iepriekš nevar paredzēt, kas ir cilvēka vājā vieta – kā reaģēs sirdsdarbība, kāds būs asinsspiediens, mijiedarbība ar iepriekš lietotām zālēm," vēl vienu iemeslu, kāpēc neuzticēties dažādiem svara zaudēšanas līdzekļiem, norāda Meija.
Attīrīšanās kūres un detoksifikācija
Tomēr atceries, ka lielākā daļa no pazaudētā būs muskuļi, turklāt svars neizbēgami atgriezīsies. Paturi prātā arī to, ka muskuļi ir nepieciešami, lai dedzinātu kalorijas. Tas nozīmē – jo mazāk muskuļu tev būs, jo grūtāk būs atbrīvoties no liekajiem tauciņiem. Neievēro diētas, kurās jāatsakās no olbaltumvielām!
Šeit tu vari uzzināt par vairākām dzīvesstila kļūdām, kas bremzē vielmaiņu un, tāpat kā badošanās, neļauj tev atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.
Runājot par toksīnu izvadīšanu, Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs Andis Brēmanis norāda, ka gadījumā, ja darbojas cilvēka aknas, nieres un citas organisma sistēmas, papildu līdzekļi nav nepieciešami. Cilvēka organisms toksīnus neuzkrāj, bet, ja tas tomēr notiek, nepieciešama mediķu palīdzība un tēju dzeršana nepalīdzēs.
Modes un super-diētas
Visas šīs diētas parasti vieno viens princips – ļoti zems uzņemto kaloriju daudzums. Tomēr tās nav sabalansētas un neļauj uzņemt visus nepieciešamos vitamīnus, minerālvielas un uzturvielas, kas ir ļoti svarīgi, ja vēlies uzturēt veselīgu svaru ilgtermiņā. Šādas diētas negatīvi ietekmē vielmaiņu, samazina muskuļu masu un var izraisīt ēšanas traucējumus.
Ja vēlies uzzināt, kā iespējams uzlabot savu vielmaiņu, lasi šeit.
Tāpat jāpiebilst, ka drastisku diētu ievērošana var izraisīt insulīna rezistenci un paaugstināt otrā tipa cukura diabēta risku.
Tikai viena pārtikas produkta lietošana
Līdzīgi kā citas diētas, kas sola ātru un vieglu rezultātu, tā paredz uzņemtā kaloriju daudzuma samazināšanos. Tāpat vienveidīgs uzturs neizbēgami noved pie uzturvielu un vitamīnu deficīta, kas var izraisīt nopietnas veselības problēmas. Jāpiebilst, ka lielākajā daļā gadījumu pēc diētas pārtraukšanas, svars tāpat atgriezīsies, turklāt tā nepalīdzēs izveidot veselīgus ēšanas ieradumus, kas ir ļoti būtiski veselīga un vienmērīga svara uzturēšanai.
Ja vēlies uzzināt, kā atbrīvoties no liekajiem kilogramiem bez drastisku diētu ievērošanas, lasi šeit.