vardarbība sieviete depresija
Foto: PantherMedia/Scanpix
"Kā psihologs esmu vairākus gadus strādājusi ar sievietēm, kuras ir pārcietušas pietiekoši daudz sāpīgu brīžu savā dzīvē, tomēr viņas joprojām vēlas būt laimīgas, priecāties, noticēt mīlestībai, grib būt skaistas, patikt sev un citiem. Psiholoģiskā atbalsta grupās sievietēm, kuras cietušas no vardarbības ģimenē, esmu dzirdējusi daudz stāstu par to, kādai ir jābūt sievietei, ko nozīmē būt labai sievai un mātei. Diemžēl nereti šādi viedokli nevis palīdz atplaukt, bet tieši pretēji – uztur vardarbības slazdu un neļauj izrauties no destruktīvām attiecībām," skaidro krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" psiholoģe, psihoterapeite Tatjana Griškina.

Piedāvājam iepazīties ar viņas komentāru par to, kā dzimumu lomas un stereotipi ietekmē cilvēku labsajūtu, emocijas un dzīvi.

"Savukārt, strādājot ar vīriešiem, novēroju, ka viņi nereti izjūt pienākumu – būt stipriem, uzņēmīgiem, ātri rīkoties un lieki neizrādīt, ka sakrājies tik daudz emociju, ka dzīvot, risinot šķiršanās, bērnu audzināšanas, veselības vai karjeras izaugsmes jautājumus, ir kļuvis neizturami grūti. Viņi it kā seko vīrišķības ideālam, neapstājoties un nepajautājot sev, no kurienes tas ir nācis, nepamanot, ka tāds vīrieša tēls jau sen darbojas pret viņiem, nemitīgi dzenot trauksmē no iespējamās neatbilstības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!