Būtībā paģiras nozīmē saindēšanos ar alkoholu, un nepastāv maģiska recepte vai līdzeklis, kas pēc pamatīgākas iedzeršanas nākamajā dienā liks justies labāk. Tas gan nekavē cilvēkus noticēt melnas kafijas brīnumainajam spēkam un ļauties ticībai, ka jāārstējas ar to, ar ko cilvēks ir saindējies. Neskatoties uz to, ka paģiru uzveikšanai labākais līdzeklis ir laiks, ir vairāki līdzekļi, kas var palīdzēt organismam atjaunoties.
Iedvesmojoties no "Medical News Today" un "Very Vell", piedāvājam iepazīties ar pašu svarīgāko informāciju par paģirām – kas tieši tās izraisa, kas var palīdzēt uzlabot pašsajūtu un kuri līdzekļi maldīgi tiek uzskatīti par zālēm pret paģirām. Atceries, ka sliktā pašsajūta ir vislabākais pierādījums tam, ka alkohols nodara nopietnu ļaunumu veselībai un no tā lietošanas vajadzētu atturēties.
Kā rodas paģiras
Tāpat grādīgie dzērieni palielina kuņģa skābes izdalīšanos un samazina ātrumu, kādā kuņģis iztukšojas, radot sliktu dūšu, vemšanu un vēdersāpes. Alkohols veicina cukura līmeņa krišanos. Ja tas notiek ļoti strauji, rodas drebuļi, garastāvokļa svārstības, nogurums, nespēks un reizēm pat krampji.
Alkohols paplašina asinsvadus, izraisot galvassāpes, kā arī ievērojami pasliktina miega kvalitāti. Tāpēc arī paģiru laikā cilvēks jūtas noguris un miegains. Arī vielas, kas radušās fermentācijas procesā un piešķir katram alkoholiskajam dzērienam tā specifisko aromātu un garšu, pastiprina paģiru simptomus. Paģiru izpausmes pastiprina arī toksiskas vielas, kas rodas alkohola pārstrādes procesā.
Ieteikumi paģiru atvieglošanai
Cīņā ar dehidrāciju vislabāk palīdzēs ūdens un sporta dzērieni. Tie var palīdzēt cīnīties ar galvassāpēm un reiboņiem. Sporta dzērieni ne tikai palīdzēs atgūt šķidrumu, bet arī organismam vajadzīgos elektrolītus. Pretsāpju līdzekļi var palīdzēt samazināt galvassāpes un muskuļu sāpes, bet tie nav ieteicami, ja cilvēks cieš no sliktas dūšas un vēdergraizēm.
Palīdzēt var arī olas, jo tajās esošās vielas palīdzēs izvadīt toksīnus, kas pēc alkohola lietošanas ir cilvēka organismā. Ieteicami ir arī banāni, jo tajos ir kālijs, ko organisms zaudējis alkohola lietošanas laikā. Banāni palīdzēs atjaunot arī elektrolītu līmeni. Ja paģiras ir smagas un banāns vai olas šķiet pārāk grūti apēdami produkti, sāls un kālija līmeni atjaunot var palīdzēt buljons.
Neaizmirsti arī par augļiem un augļu sulām. Tās sniegs enerģiju, vitamīnus un minerālvielas, kā arī palīdzēs organismam atbrīvoties no toksīniem, samazinot paģiru simptomus.
Populāri līdzekļi pret paģirām, kas nedarbojas
Tāpat nepalīdzēs arī melna, stipra kafija. Tā var palīdzēt uzveikt vājumu un sašaurināt asinsvadus, uz brīdi mazinot galvassāpes. Uzlabojumi ir īslaicīgi, turklāt kafija liek organismam zaudēt vēl vairāk šķidruma.
Tiem, kas pirms došanās gulēt iedzer pretsāpju tableti, der paturēt prātā, ka medikamenta iedarbība, visticamāk, beigsies vēl pirms parādīsies paģiru simptomus. Turklāt medikamenti noslogo aknas, kas jau cīnās ar alkoholu, palielinot iekaisuma un ilgtermiņā arī aknu problēmu risku. Nepalīdzēs arī trekni un taukaini ēdieni vai piedegusi maize.