Par to, ka liekais svars kaitē veselībai, nav dzirdējis tikai retais. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc ārsti saviem pacientiem bieži iesaka atbrīvoties no nevēlamajiem kilogramiem. Cilvēkiem ar paaugstinātu ķermeņa masu ir palielināts risks ciest no cukura diabēta, sirds un asinsvadu slimībām, kā arī citām smagām un hroniskām kaitēm.
Lai atbrīvošanos no liekā svara padarītu vienkāršāku, piedāvājam jums iepazīties ar "Health" ekspertu ieteikumiem. Nedaudz pamainot savus paradumus, tu vari sastapties ar pārsteidzošiem rezultātiem.
Izgulies!
Tas skaidrojams ar to, ka cilvēkiem, kas nepietiekami guļ, izmainās hormonu līmenis, liekot just izsalkumu. Tas nozīmē, ka cilvēks uzņem vairāk kaloriju. Turklāt negulētāji bieži enerģiju uzņem no taukainiem, ar cukuru bagātiem ēdieniem. Ir daudz vienkāršāk ēst veselīgi un atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, ja tavam ķermenim netrūkst miega un atpūtas.
Lai uzlabotu savus gulēšanas paradumus un izvairītos no miega trūkuma, ieteicams katru nedēļu saplānot ne tikai savu darbu, bet arī gulēšanas grafiku. Tas jādara tā, lai katru nakti gulētu vismaz septiņas stundas. Tāpat jāpievērš uzmanība arī faktoriem, kas ietekmē miega kvalitāti, piemēram, apgaismojumam un temperatūrai.
Jāpiebilst, ka liekais svars nav vienīgā problēma, kas var piemeklēt cilvēkus, kas neguļ pietiekami. Eksperimentā noskaidrots, ka cilvēks, kas divas diennaktis nav gulējis, zaudē uzmanības un koncentrēšanas spējas, kā arī ar grūtībām veic vienkāršas ikdienišķas darbības. Tāpat miega trūkums būtiski ietekmē organisma darbību.
Kalorijas uzņem dienas pirmajā pusē!
Un atceries, ka ēšanas paradumi ietekmē tavu vielmaiņu. Ja dienā uzņemsi nepietiekamu kaloriju skaitu vai tās laikā tev būs tikai viena ēdienreize, vielmaiņa pasliktināsies. Badošanās un sevis mocīšana tikai sabeigs tavu veselību un ilgtermiņā nepalīdzēs uzveikt arī lieko svaru. Pat citām dzīvesstila kļūdām, kas bremzē vielmaiņu, tu vari uzzināt šajā rakstā.
Seko līdzi savam progresam
Netrūkst arī regulāras svēršanās kritiķu, kas apgalvo, ka šis paradums liek cilvēkam justies nomākam un ir ēšanas traucējumu pazīme. Cilvēki ar ēšanas traucējumiem patiešām ir apsēsti ar savu svaru, bet tas, ka seko līdzi saviem rezultātiem, nebūt uzreiz nenozīmē, ka tev ir problēmas. Regulāra svēršanās var palīdzēt pievērsties veselīgajiem paradumiem un samazināt saldumu lietošanu uzturā, jo tev ir iespēja saprast, kā tavs dzīvesveids ietekmē tavu svaru.
Tomēr atceries, ka skaitlis uz svariem nav vienīgais veids, kā sekot līdzi sava ķermeņa izmaiņām. Šeit tu vari iepazīties ar citiem veidiem, kā sekot līdzi savam progresam, ja tavs mērķis ir izmainīt figūru, nevis vienkārši zaudēt svaru.
Neievēro diētas, bet maini dzīvesveidu
Atceries, ka tu nevari uz nedēļu mainīt savus paradumus un cerēt, ka rezultāti būs mūžīgi. Tikai tad, kad mainīsi savu dzīvesveidu, mainīsies arī tava pašsajūta, svars un ķermeņa aprises. Ja tu mainīsi savus paradumus ilgtermiņā, tev būs daudz vieglāk pie tiem atgriezties pēc izēšanās viesībās vai cita veida atkāpēm no sava režīma.
Par to, kāpēc diētas nepalīdz zaudēt lieko svaru, kādas ir to galvenās problēmas un kā ēst, lai atbrīvotos no nevēlamajiem kilogramiem, lasi šeit.