Kā skaidro "Women's Health," jogurtā ir ļoti daudz kalcija – 220 gramos jogurta ar zemu tauku saturu ir apmēram 40 procenti no dienā nepieciešamā kalcija daudzuma. Tāpat tajā ir atrodamas olbaltumvielas, cukurs un kālijs. Ja jogurtam nav piedevu, tajā esošais cukurs nav kaitīgs, uzmanīgāk ir jāizvērtē jogurti ar piedevām. Tāpat jogurtā ir baktērijas, kas uzlabo imūnsistēmas un gremošanas sistēmas darbību. Tas var palīdzēt samazināt depresijas risku.
Ja cilvēkam nav liekā svara, tad jogurts var palīdzēt izvairīties no pieņemšanās svarā. Pētnieki tic, ka tas ir saistīts ar zarnās esošajām baktērijām. Tāpat probiotiķi (un jogurts tāds ir) var palīdzēt uzlabot smadzeņu darbību un samazināt sirdsslimību risku.
Jāpiebilst, ka veselībai noderīgi var būt dažādu veidu jogurti, piemēram, grieķu jogurtā parasti ir vairāk olbaltumvielu nekā parastā jogurtā. Tomēr tajā ir mazāk kalcija. Veselībai kaitīgs nav arī jogurts, kam tauku daudzums nav samazināts, bet tajā ir vairāk piesātināto taukskābju nekā grieķu un beztauku jogurtā
Lai arī jogurtam patiešām ir daudz labu īpašību, sev piemērotākais jāizvēlas uzmanīgi, pievēršot uzmanību tā sastāvam un enerģētiskajai vērtībai. Projektā "Našķis vai veselīgs produkts", uztura speciāliste Eva Kataja vērtēja vairākus beztauku produktus un norādīja, ka vienmēr ir jāskatās, kas produktam pievienots, lai to padarītu baudāmāku. Nereti jogurtam pievieno lielu daudzumu cukura, lai uzlabotu tā garšu.
"Ja mēs regulāri pērkam saldinātus produktus un domājam, ka tie mūs padarīs slaidākus, izskatīgākus un laimīgākus, tas gan ir nepareizi," sacīja speciāliste. Ikdienas lietošanai viņa iesaka bezpiedevu jogurtu, neskatoties uz tā tauku saturu. Pats galvenais, lai nav pievienoto cukuru. Ja tomēr izvēlies saldinātu jogurtu, speciāliste iesaka izvēlēties tādu, kura pamatsastāvā ir piens, ieraugs un piedeva, piemēram, augļu biezenis. Centies izvairīties no "stabilizētājiem", "aromatizētājiem" un "regulētājiem". Jo vienkāršāks ir jogurta sastāvs, jo tas ir veselīgāks.