Sauļošanās rokasgrāmata: padomi, skaidrojumi un speciālistu ieteikumi
Foto: Shutterstock
Sākoties pavasarim, saule mūs lutina arvien biežāk un ļoti daudzi ļaujas tās siltajiem stariem, lai iegūtu zeltainu ādas toni uz sejas, rokām, vēdera un pārējā ķermeņa. Netrūkst cilvēku, kas dara visu iespējamo, lai iegūtu pēc iespējas intensīvāku un noturīgāku iedegumu, nepadomājot par ultravioleto (UV) staru nodarīto kaitējumu ādai ilgtermiņā.

Katru gadu pavasarī un vasaras pirmajā pusē dermatologi atgādina par UV staru kaitīgo ietekmi uz cilvēka veselību. "Tas ir ceļš pie kosmetologa, pēc tam pie dermatologa un pēc tam pie onkologa," par sauļošanos bez nepieciešamās aizsardzības ir sacījis ārsts un biedrības "Dermatologi pret ādas vēzi" valdes priekšsēdētājs Raimonds Karls. Viņš vairākkārt ir uzsvēris, ka saistība starp UV starojumu, ko saņēmusi āda dzīves laikā, un melanomas risku ir zinātniski pierādīta.

Tāpat speciālists norāda, ka kaitīga ir ne tikai sauļošanās brīvā dabā, bet arī solāriju apmeklēšana. Turklāt solārijos izmanto starojumu, kas veicina iedegšanu un palielina risku saslimt ar ādas vēzi, bet nepalīdz sintezēt D vitamīnu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!