Viņa Foto - 638
Foto: Privātais arhīvs
Lai arī daudziem cilvēkiem joprojām trūkst izpratnes par Dauna sindromu, ar šo diagnozi sadzīvot kļūst arvien vieglāk. Bērni un pieaugušie var vienkāršāk iesaistīties dažādās aktivitātēs un saņemt nepieciešamo palīdzību. Tas iespējams, pateicoties cilvēkiem, kas veido dialogu ar pārējo sabiedrību. Viena no redzamākajām personām pasaulē šajā jomā ir Indijas Dauna sindroma federācijas prezidente Sureka Ramačandrāne, kas jūlija sākumā viesojās Latvijā.

Neilgās vizītes, kas notika pateicoties Latvijas vēstniecības Indijā un vēstnieka kundzes Sandras Grozas iniciatīvai, laikā Sureka apmeklēja Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu (BKUS), kur tikās ar ārstiem un organizāciju pārstāvjiem, lai dalītos pieredzē. Tikšanās laikā tika izteikts aicinājums pievienoties Starptautiskajai Dauna sindroma federācijai. Piedalījusies neskaitāmās konferencēs un izveidojusi atbalsta sistēmu bērniem ar Dauna sindromu un viņu vecākiem Indijā, Sureka ir parādījusi, ka ir ne vien ievērojama aktīviste, bet arī spēcīga sieviete un mīloša māte, kas ir gatava gadu desmitiem cīnīties par sava un citu bērnu labklājību.

Surekas meitai ir Dauna sindroms. Pirms teju 40 gadiem, kad viņa nāca pasaulē, izpratne par šo patoloģiju bija niecīga. Ārsti ieteica meiteni nodot adopcijai vai specializētas iestādes aprūpē. Apņēmīgā sieviete nebija gatava padoties un mēģināja atrast iespējas palīdzēt savam bērnam, apmeklējot dažādas konferences un institūtus. Jāpiebilst, ka 55 gadu vecumā Sureka ieguva doktora grādu, veicot pētījumu par kognitīvajiem traucējumiem un depresiju cilvēkiem ar Dauna sindromu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!