Svara izmaiņas, stress un audzēji – neregulāru mēnešreižu cēloņi un iespējamie risinājumi
Sekošana līdzi savam menstruālajam ciklam ļoti daudzām sievietēm atvieglo ikdienu, jo ļauj labāk saplānot dažādas aktivitātes, kā arī nodrošināties, lai nepieciešamie higiēnas līdzekļi vienmēr būtu pieejami. Tiesa ne vienmēr tas ir pilnībā iespējams, jo mēnešreizes var gan sākties agrāk, gan aizkavēties. Cikla izmaiņām var būt daudz dažādu iemeslu, menstruāciju kavēšanās var liecināt arī par nopietnām veselības problēmām, nevis būt drošs grūtniecības signāls.

Ginekoloģe Andžela Čaudari portālam "Prevention" skaidro, ka normāls cikla ilgums ir no 21 līdz 35 dienām, savukārt mēnešreizes parasti ilgst no divām līdz astoņām dienām. Arī asiņošanas stiprums var būt atšķirīgs, bet tas nedrīkst radīt vajadzību higiēnas līdzekļus mainīt biežāk nekā reizi vienā vai divās stundās. Ja mēnešreižu ritms mainās, asiņošanas stiprums katru reizi ir atšķirīgs vai menstruācijas var iztrūkt. Tādā gadījumā var pieņemt, ka tev ir neregulārs cikls.

Nelielas nobīdes laiku pa laikam nav nekas neparasts, bet, ja neregularitāti novēro vairāk nekā divus ciklus pēc kārtas, dodies pie sava ārsta. Īpaši uzmanīgai ir jābūt, ja starp mēnešreizēm ir novērojami smērējumi, piedzīvo ļoti spēcīgu asiņošanu, menstruācijas ilgst vairāk nekā 10 dienas vai to laikā novēro anēmijai raksturīgus simptomus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!