Jūlijā slimnīcās nogādāti 202 karstuma upuri
Foto: Shutterstock
Jūlijā pārkaršanas dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slimnīcā nogādājuši gan bērnus, gan gados jaunākus cilvēkus, gan seniorus – kopumā mēneša laikā 202 cilvēkus, informē dienesta pārstāve Sarmīte Skujiņa. Galvenās kļūdas, ko pieļauj pārkarsušie, ir nepietiekama ūdens lietošana un uzturēšanās saulē dienas vidū.

Kā norāda Skujiņa, vidēji dienā slimnīcā tiek nogādāti 10 cilvēki, bet ir dienas, kad cietušo ir vairāk, piemēram, 28. jūlijā slimnīcā nogādāti 25 cilvēki. "Visās vecuma grupās vislielākā kļūda, ko pieļauj – nepietiekama ūdens padzeršanās un ilgas stundas pavadītas dienas vidū ārā, kad saule karsē visvairāk."

Bērni cieš no pārkaršanas, jo ilgstoši uzturas saulē, rotaļājoties ārā vai atpūšoties pludmalē, kā arī tādēļ, ka pietiekamā daudzumā nedzer ūdeni. Bērni paši nekontrolē, cik daudz padzeras, tāpēc par to jārūpējas pieaugušajiem. Jāpievērš uzmanība tam, lai bērni dzertu ūdeni, nevis limonādes vai citus saldinātus dzērienus, kas slāpes neremdina. "Maziem bērniem bīstamas ir ilgstošas rotaļas tiešajos saules staros, tāpēc bērniem labāk uzturēties ēnā vai vēsās iekštelpās. Ja ar bērnu dodaties ārā, obligāti ir nepieciešama galvassega. Tāpat bērni var pārkarst, guļot nevēdinātās un karstās iekštelpās, kā arī ilgstoši uzturoties ratiņos," skaidro NMPD pārstāve.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!