Radošuma attīstībai un ne tikai: kāpēc reizēm pat ieteicams ļauties slinkumam
Foto: Shutterstock
"Slinkum, slinkum, laid mani vaļā" – šādu frāzi reizēm pašam gribas sev pateikt, kad jau ilgāku laiku šķietami neesi darījis neko produktīvu. Izrādās, ka ilgstoša kafijas dzeršana bezdarbībā, skatoties ārā pa logu, vai slinkošana pa mājām uz dīvāna nav vērtējama tikai negatīvi, raksta "Time". Kāpēc ik pa laikam pat vajag ļauties slinkumam un nekā nedarīšanas brīžiem, lasi turpmākajās rindās.

"Slinkošana ir zudusi māksla," teic Kriss Beilijs (Chris Bailey), kurš ir daudzu ar produktivitāti saistītu grāmatu autors. Viņš pats atzīst, ka ir slinks cilvēks, un tas daudziem šķiet īpaši neparasti, jo ikdienā viņš ir produktivitātes celšanas padomdevējs citiem. "Man patīk dienu vai pat vairākas gulēt mājās uz dīvāna, fonā uzlikt filmas un ēst picu. Ceļošana un pasaules apskatīšana mani īsti neaizrauj," viņš atklāj.

Beilijs stāsta, ka mūsdienās cilvēki neprot slinkot, un šeit runa nav par neilgu "aizpeldēšanu" domās, kad esam mājās. Savus brīvbrīžus cilvēki cenšas aizpildīt ar jaunām lietām, kas novērš uzmanību, piemēram, sērfošana internetā, e-pastu lasīšanu. Rezumējot - ļaudis pievēršas nodarbēm, kas beigu galā cilvēku nogurdina vēl vairāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!