sieviete depresija skumjas pārdomas
2019. gadā depresīvākās dienas tituls piešķirts 21. janvārim – kā ierasts, jaunā gada trešās nedēļas pirmdienai. Šis ir laiks, kad cilvēkus pārņem skumjas par aizvadītajiem svētkiem, lielajiem tēriņiem aizvadītā gada nogalē, pirmajām neveiksmēm jaunajos plānos un vēl, un vēl. Taču ar nepatīkamo sajūtu iespējams cīnīties – aizgaiņāt skumjas gan no savas ikdienas, gan arī līdzcilvēku dzīvēm. Viedokli vaicājām ārstei-psihoterapeitei Initai Lēnai Goldšteinai.

Kā skaidro "The Sun", gada depresīvākā diena jeb "Blue Monday" visbiežāk ir trešā, taču reizēm var būt ceturtā vai piektā pirmdiena jaunajā gadā. Pirmo reizi tā noteikta 2005. gadā, kad tā bija 24. janvārī. Precīzu skumjās pirmdienas datumu aprēķina, ņemot vērā tādus faktorus kā parādus un iespējas tos atmaksāt, laikapstākļus, dienu skaitu kopš Ziemassvētkiem, neveiksmes, cenšoties izpildīt jaunā gada apņemšanās, un vēlmi situāciju mainīt.

Skumjas kādā dzīves posmā nav nekas neparasts – nomāktības sajūtu cilvēki izdzīvo, pārdzīvo, taču pēc pamatīga lietus vienmēr nāk saule. Ja saules stari tomēr neparādās un netīkamā sajūta ieilgst, iespējams, problēma meklējama dziļāk. Vārds "depresija" 21. gadsimtā ikdienā tiek izmantots regulāri, bieži vien arī nevietā. Kā atšķirt skumjas no depresijas, uzzini šajā rakstā, bet te iepazīsties ar septiņām pazīmēm, kuras norāda – atrodies uz depresijas sliekšņa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!