vīrietis bikses josta bikšupriekša
Foto: Shutterstock
Par to, ka sievietēm regulāri jāapmeklē ginekologs, lai laikus atklātu un varētu ārstēt onkoloģiskas slimības, ir runāts daudz. Līdzīgi vajadzētu rīkoties arī vīriešiem. Ārsts-uroloģijas specialitātes rezidents Juris Jansons skaidro, ka parasti vīrieši pie urologa vēršas, ja viņiem parādās atsevišķi apakšējo urīnceļu simptomi, tomēr profilaktiskas vizītes ir ieteicamas arī nosacīti veseliem vīriešiem. Tāpat jāatceras, ka arī vīrieši var veikt savas veselības pašpārbaudi, piemēram, lai laikus atklātu sēklinieku vēzi.

Izplatītākās pacientu sūdzības, kas saistītas ar apakšējo urīnceļu veselību, ir sekojošas:

  • Simptomi, kas saistīti ar urīna uzkrāšanu: nepieciešamība urinēt ir biežāka nekā parasti; nepieciešamība mosties naktī, lai urinētu; pēkšņa nepieciešamība urinēt un grūtības ar urinēšanas atlikšanu; patvaļīga urīna noplūde.
  • Simptomi, kas saistīti ar urīna izvadīšanu: vāja urīna plūsma; urīna plūsmas sadalīšanās vai smidzināšana; urīna plūsmas pārtraukumi; sasprindzinājums urinēšanas laikā; ir nepieciešams laiks, līdz urīns sāk plūst; nepieciešams ilgāks laiks urinēšanas pārtraukšanai; retos gadījumos akūta vai hroniska urīna aizture.
  • Simptomi pēc urinēšanas: sajūta, ka urīnpūslis nav pilnībā iztukšojies; patvaļīga urīna noplūde vai tā pilēšana apakšveļā pēc iziešanas no labierīcībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!