Rūdīties jāsāk jau pavasarī – speciālistes ieteikumi drošai ziemas peldei
Foto: Shutterstock

Ziemas aukstums labi der, lai norūdītos. Viens no veidiem ir peldes ledainā ūdenī, tomēr tās jāveic ar apdomu un nekad vienatnē. Kā pareizi uzsākt ziemas peldēšanu, ja nolemts "roņot", kas jādara, lai sagatavotos pirmajai peldei un kā pēc tās palutināt ādu, lai tā būtu starojoši skaista, stāsta "Veselības centrs 4" filiāles "Diagnostikas centrs" fizioterapeite un ziemas peldes entuziaste Baiba Narvila un "Euroaptieka" farmaceite Ieva Zvagule.

"Roņošana" jeb peldēšana ziemā pēdējos gados kļūst arvien populārāka. Pagājušajā ziemā aukstuma peldes un rūdīšanās entuziasti rīkoja rekordpeldi, kura vienlaikus kopā pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku. Latvijā ir reģistrēti 10 ziemas peldes klubi, un biedrības "Latvijas Ronis" dati liecina, ka arī peldētāju vecuma amplitūda ir ļoti plaša – jaunākajiem ziemas peldētājiem Latvijā vēl nav pat 7 gadi, vecākajiem – jau krietni virs 70.

"Šāda "roņošanas" popularitāte nepārsteidz, jo pelde aukstā ūdenī ir viens no efektīvākajiem veidiem organisma spēcināšanai aukstajā sezonā. Tā palīdz uzlabot asinsriti, vielmaiņu, imunitāti, paaugstināt organisma noturību pret aukstumu, mazināt bezmiegu, depresiju, astmu, muguras un locītavu sāpes. Tas ir veids, kā tikt galā ar ikdienas stresu, turklāt labi papildina citas fiziskās aktivitātes," atklāj fizioterapeite. Viņa piebilst, ka ne gluži visiem būtu vēlams sākt ziemas peldes. Pirmkārt, lēmums kļūt par roni jāpieņem pašam, nevis citu ietekmē. Otrkārt, pirms doties uz āliņģi, noteikti jāpievērš uzmanība savas veselības stāvoklim – ja nepieciešams, ieteicams konsultēties ar ārstu, īpaši par sirds un asinsvadu veselību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!