Kafijas dzērienu un cigoriņu kafijas ietekme uz veselību – kas ieteicams un no kā izvairīties
Foto: Shutterstock
Daudziem cilvēkiem rīts bez kafijas tasītes šķiet neiespējams dienas sākums, bet netrūkst tādu, kas apzināti izvairās no šī aromātiskā dzēriena lietošanas. Lai arī kafija patiešām sniedz možumu un enerģiju, kā arī satur daudz vērtīgu vielu, ne visos gadījumos tā ir ieteicama, īpaši, ja tā bagātināta ar dažādām piedevām, kuru kaitīgums ir ievērojami lielāks nekā ieguvumi, ko sniedz tumšais brūvējums. Tāpat atceries, ka, piemēram, cigoriņu kafija, uz organismu iedarbojas pavisam citādāk nekā možumu raisošais dzēriens.

Jau iepriekš vēstīts – kafijai piemīt loti daudz pozitīvu īpašību, piemēram, diētas ārsts Andis Brēmanis savulaik skaidrojis, ka aromātisko dzērienu cilvēki bieži lieto tā garšas īpašību un paša procesa dēļ. Kofeīna patēriņš ikdienā parasti problēmas neradot. Tam piemīt virkne pozitīvu īpašību, piemēram, tas stimulē organismu, uzmundrina, mazina miegainību, spēcina sirdsdarbību un muskulatūras tonusu, bet ar tā uzņemšanu pārspīlēt nevajadzētu. Pieaugušam cilvēkam dienā nevajadzētu uzņemt vairāk par 300 miligramiem kofeīna, bet pusaudžiem – ne vairāk par 100–150 miligramiem. Bērniem kofeīns nav ieteicams vispār.

  • Lai arī kafijai piemīt patiešām ļoti daudz pozitīvu īpašību, tā cilvēka organismu var ietekmēt arī negatīvi. Vairāk par melnā viruma ietekmi uz veselību vari uzzināt šajā rakstā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!