Diemžēl ikdienā daudzi no mums piekopj paradumus, kas kaitē ne tikai nierēm, bet visam organismam. Iedvesmojoties no "Healthline", "Web Md" un "Huffpost", piedāvājam iepazīties ar paradumiem, kas palīdzēs uzturēt nieres veselas.
Nesmēķē un nelieto alkoholu
Alkohola lietošana un smēķēšana kaitē tavai veselībai. Šie netikumi negatīvi ietekmē visu tavu organismu, ne tikai nieres. Atceries, ka sievietēm dienā nevajadzētu uzņemt vairāk par vienu alkohola devu, bet vīrieši nedrīkst uzņemt vairāk par divām alkohola devām dienā. Par to, cik daudz alkohola ir vienā devā, kā arī par to, kas notiek ar veselību, pārstājot lietot grādīgos dzērienus, lasi šeit.
Smēķēšana pasliktina asinsriti, kas nozīmē – visi orgāni, ieskaitot nieres, tiek sliktāk apasiņoti. Tāpat alkohols var ietekmēt asinsspiedienu regulējošu medikamentu darbību, atstājot ietekmi arī uz nierēm. Atceries, ka smēķēšanas atmešana nāks par labu gan tavai veselībai, gan finansiālajai situācijai. Vai esi parēķinājusi, cik daudz tērē cigaretēm viena gada laikā? Vai ar šiem līdzekļiem nepietiktu ceļojumam?
Regulāri veic fiziskās aktivitātes
Regulāras kustības samazina dažādu hronisku nieru slimību risku, kā arī palīdz samazināt asinsspiedienu un uzlabo sirds un asinsvadu veselību. Šie rādītāji ir būtiski arī nieru veselības uzturēšanai. Tev nav jāskrien maratoni vai katru dienu stundām ilgi jāsvīst sporta zālē. Pastaigas, skriešana, braukšana ar velosipēdu vai dejošana ir lieliski veidi, kā izkustēties un justies labāk. Sameklē nodarbi, kas tevi interesē un aizrauj. Tā uzturēt sevi formā būs krietni vienkāršāk.
Sabalansēts uzturs un veselīgs svars
Uzturs ir ļoti būtisks arī, lai uzturētu veselīgu svaru. Liekais svars ir viena no aktuālākajām veselības problēmām mūsdienās. Tas veicina dažādu slimību attīstību. Daļa no tām, piemēram, diabēts un sirds slimības, veicina arī nieru problēmu attīstīšanos. Liekais svars nieru veselību var pasliktināt arī tieši, tāpēc seko līdzi tam, lai tu nesaskartos ar lieko svaru vai aptaukošanos.
Uzņem pietiekami daudz šķidruma
Ūdens ir nepieciešams, lai izvadītu sāli un toksīnus no tavām nierēm. Tāpat tas palīdzēs samazināt hronisku nieru slimību risku. Dienā ieteicams uzņemt no pusotra līdz diviem litriem ūdens. Uzņemtā ūdens daudzumu var ietekmēt laikapstākļi, vispārējā veselība, tas, cik daudz fizisko aktivitāšu tu veic, un citi faktori. Cilvēkiem, kam ir bijuši nierakmeņi, ieteicams uzņemt nedaudz vairāk ūdens.
Neaizraujies ar uztura bagātinātājiem un medikamentiem
Zāles ar pretiekaisuma iedarbību, piemēram, ibuprofēnu un naproksēnu saturoši medikamenti, var pasliktināt nieru veselību, ja tie tiek lietoti regulāri. Tāpat atceries, ka nekādus uztura bagātinātājus nevajadzētu lietot bez ārsta ziņas. Arī tie var nenākt par labu tavām nierēm. Pirms to lietošanas noteikti konsultējies ar ārstu.
Seko līdzi savam veselības stāvoklim
Tā kā paaugstināts asinsspiediens ir viens no galvenajiem nieru problēmu izraisītājiem, seko līdzi, vai tas nemainās. Īpaši uzmanīgiem jābūt arī cukura diabēta pacientiem, jo arī straujas cukura svārstības nenāks par labu tavām nierēm. Nieru veselībai īpaši bīstams ir augsts asinsspiediens kombinācijā ar straujām cukura līmeņa svārstībām.