dakša karote galda piederumi
Foto: Shutterstock
Teiciens ''tu esi tas, ko tu ēd'' nav radies bez iemesla, jo apēstais tiešā veidā ietekmē tevi – tavu veselību, arī izskatu. Taču tas, ko tu ēd, ir tik pat svarīgs kā tas, kad tu ēd. Protams, ikdienas steigā nereti izlaižam kādu ēdienreizi vai dienas laikā neizdodas apēst neko vairāk kā kādu cepumu vai maizīti, tāpēc īsi pirms gulēšanas cenšamies atgūt iekavēto. Reizi nedēļā varam pieļaut šādu izņēmumu, bet, ja tā notiek regulāri, tas var atstāt negatīvas sekas uz veselības stāvokli.

Saplānot visus dienas notikumu nav iespējams, tāpat nereti izrādās, ka tev visam nepietiek laika, lai gan sākumā šķita, ka tā būs atliku likām, kā rezultātā no kaut kā nākas atteikties. Visbiežāk tā ir kāda ēdienreize. Nedzirdēji modinātāju un aizgulējies – lai pagūtu uz darbu, izlaid brokastis. Pulksten 18 klients gaida atskaiti par padarīto, ir jau dienvidus, bet tā vēl nav iesākta – izlaid pusdienas un apsolies vakariņās apēst divtik. Savukārt vakarā ievelies mājās pēc astoņiem un tev vairs negribas darīt neko, kā tikai iekrist gultā un aizmigt – arī vakariņām tiek atteikts.

Iespējams, kāds no minētajiem gadījumiem raksturo tavu ikdienu reizi nedēļā vai retāk, bet, iespējams, tā notiek regulāri, un izlaistas vai pārliktas maltītes vairs nav nekas neparasts. Ja arī tev šķiet, ka ar tevi un tavu veselību viss ir kārtībā, ilgtermiņā ēdienreižu izlaišana var atstāt negatīvas sekas, piemēram, palielinās risks saslimt ar sirds slimībām, 2. tipa cukura diabētu, aptaukošanos u.tml.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!