Menstruālā piltuve: ieguvumi, trūkumi un pieredzes stāsti
Foto: Shutterstock
Menstruālā piltuve ir viena no populārākajām ierasto higiēnas preču – tamponu un pakešu – alternatīvām mūsdienās. Aizvien vairāk sieviešu izvēlas lietot tieši to. Kādi ir izslavētās higiēnas preces plusi un trūkumi, skaidro ginekoloģe Daiga Baranovska. Pieredzē dalās arī trīs 'Viņa' lasītājas.

Pirmais menstruālās piltuves patents tika piešķirts jau 1932. gadā. Pēcāk šo produktu mēģināja ieviest arī kompānija "The Tassaway", taču piedzīvoja neveiksmi. Tagad, kad pasaule vairāk kā jebkad vēlas dzīvot pēc iespējas draudzīgāk dabai, piltuve ir kļuvusi par populārāko alternatīvu tādām ierastajām higiēnas precēm kā tamponiem un paketēm.

Viens no lielākajiem menstruālās piltuves ieguvumiem nenoliedzami ir tas, ka tā ir dabai draudzīga un palīdz samazināt atkritumu daudzumu. Kā zināms, vienu mēnešreižu laikā sievietes izlietoto pakešu un tamponu skaits ir mērāms desmitos. Šīs higiēnas preces atkritumos sadalās aptuveni pēc 200 gadiem. Savukārt menstruālo piltuvi pēc lietošanas atliek vien iztukšot, izmazgāt, un tā ir gatava atkārtotai lietošanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!