slimība, sieviete, tūrisms
Foto: Shutterstock
Kopumā pasaulē ziņots par 20 626 laboratoriski apstiprinātiem saslimšanas gadījumiem ar jauno koronavīrusu (2019-nCoV). Savukārt 427 pacienti ar nopietnām blakusslimībām ir miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pieejamā informācija. Šie dati satrauc daudzus. Cenšoties izvairīties no slimības, cilvēki ir īpaši piesardzīgi un nereti arī lētticīgi. Daži uzskata, ka vīrusu var saķert ar pasūtījumiem no Ķīnas, bet citi domā, ka maskas nēsāšana viņus pasargās no saslimšanas. Vai šie apsvērumi ir patiesi vai pielīdzināmi mītiem, skaidro SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. Tie var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagas saslimšanas ar nopietnām komplikācijām (pneimoniju, nieru mazspēju) un pat nāvi. Nopietnus saslimšanas gadījumus iepriekš ir izraisījis SARS koronavīruss, kura rezervuārs dabā ir cibetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi.

2019-nCoV infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms, iespējams, tā arī ir zoonoze, jo daļa saslimušo bija saistīti ar Uhaņas Dienvidķīnas Jūras produktu un dzīvnieku tirgu. Ir apstiprināta 2019-nCoV pārnešana no cilvēka uz cilvēku, tomēr, lai pilnībā novērtētu infekcijas izplatīšanās ceļus un riskus, nepieciešams iegūt vairāk informācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!